Kurse deri në 90 % në qytetin tënd

Akses ekskluziv tek ofertat më të mira për SPA,
Restorante,Kinema,Klube Sportive,Dyqane etj...

Disa nga partnerët tanë :

Plotėsoni tė dhėnat tuaja pėr tė krijuar llogarinė nė 123
Emėr i Plotė:
Email
Fjalėkalim
 

Ju rezultoni i regjistruar mė parė. Vendosni fjalėkalimin mė poshtė.

 

Qyteti juaj më i lirë...

Tirana
  • Si funksionon?

  • Oferta te Kaluara

  • Njoftohu me e-mail cdo dite

    E-maili                   Qyteti

Kushtet e Perdorimit:
1. Llojet e pėrdorimit e lejuara
2. Disponueshmėria e Faqes
3. Pronėsia e Faqes
4. Transmetimi i Informacionit
5. Sjellja Juaj nė Faqen Tonė
6. Tė Krijosh njė Llogari nė Faqen Tone
7. Kushtet mbi Shitjet
8. Kreditet e 123
9. Modifikim i Kėsaj Marėveshje
10. Tė Drejtat e Autorit dhe Subjekti Ligjor
11. Copyright Policy and Digital Millennium Copyright Act (DMCA) Procedures
12. Disclaimer of Warranty
13. Kufizimet dhe Pėrgjegjėsitė
14. Arbitrazhi
15. Komunikimet me Pėrdoruesin e Fundit
16. Faqet e tė Tjerėve
17. Natyra Publike e Deklaratave Tuaja
18. Licensimi Pėrkatės
19. Dėmshpėrblimi / Shkarkimi
20. Ndėrprerja
21. Zgjedhja e Ligjit
22. Informacione tė Deklaruara Shtesė

1. Faqja ofron njė shėrbim interaktiv online e operuar nga 123 ALBANIA, duke konsistuar kryesisht ne promocion dhe marketing tė shėrbimeve nė emėr tė disa klientėve specifik (Shitesit) duke krijuar kupone pėr shėrbime apo produkte tė shitėsit (Kupone), tė cilat i ofrohen pėrdoruesve tė saj. Kuponet mund tė blihen nga posedusit e njė llogarie ne 123 dhe janė tė shkembyeshme me produkte ose shėrbime tė ofruara nga shitėsi pėrkatės ose palė tė tjera tė identifikuara nė kushtet e ofertės dhe dhe subjekt ndaj kushteve te shitjes tė pėrmbledhura mė poshtė. Si rrjedhojė e pėrdorimit tuaj ndaj kėsaj faqeje, ju pranoni qė:Ju jeni njė individ me tė pakten 18 vjet moshe;Ju pėrmbani autoritetin pėr tė krijuar njė marveshje pėr detyrim ligjor;Pėrdorimi juaj ndaj kėsaj faqeje do tė jetė nė cdo kohė nė pėrputhjet me kushtet e kėsaj Marėveshje;Nėse vendosni tė krijoni njė llogari:Ju mund tė krijoni vetėm njė llogari pėr pėrdorimin tuaj personal;Ju mund tė kryeni vetėm blerje legjitime tė cilat janė nė pėrputhje me letrėn dhe tė dhėnat e kushteve tė ofertave pėrkatese;Ju mund tė kryeni blerje vetėm pėr pėrdorimin apo argėitmin tuaj personal, ose, kur ofrohet si njė dhuratė pėr dikė tjetėr;Ju duhet tė mbroni fjalėkalimin dhe mbikqyrni pėrdorimin e llogarisė tuaj dhe tė kuptoni dhe tė pranoni qė jeni pėrgjegjės pėrpėrdorimin tuaj personal dhe pėrdorimin e llogarisė tuaj nga cdokush qė ju lejoni tė ketė akses nė tė.Ju keni tė drejtėn tė ofroni cfarėdolloj apo tė gjithė informacionin qė dėrgoni nė faqe, informacioni ėshtė vetėm pėr veten tuaj,dhe gjithė ky informacion ėshtė i saktė, i vėrtetė, aktual dhe i plotė.

2. Disponueshmėria e Faqes
Ju kuptoni qė mund tė ketė ndėrprerje tė shėrbimit ose evente tė cilat janė pėrtej kontrollit tonė.Ndėrkohė qė realizojmė pėrpjekje tė arsyeshme pėr tė mbajtur faqen tė aksesueshme, faja mund tė jetė e pa-disponueshme nga kohanė kohe pėr cdo lloj arsye duke pėrfshire, pa limituar, mirėmbajtje rutine. Ju kuptoni dhe pranoni qė pėr rrethana brėnda dhejashtė kontrollit tonė, aksesi nė Faqe mund tė ndėrpritet, pezullohet ose tė mbyllet. 123 pėrmban tė drejtėn sipas gjykimit vetjak pėr tė bllokuar shėrbim, apo akses drejt Faqes ndaj kujtdo apo nje llogarie te vecante, nė cdo kohė dhe pėr cdo arsye.

3.Pėrmbajtja dhe informacioni nė kėtė faqe, gjithashtu dhe infrastruktura pėr ti ofruar tė dyja, ėshtė pronėsi e jona, ose e Shitėsve apo partnerėve tanė tė tjerė. Ju pranoni tė mos modifikoni, kopjoni, shpėrndani, transmetoni, tregoni, peformoni,ri-prodhoni, publikoni, licensoni, tė krijoni punime te rrjedhura nga, transferoni, ose tė shisni apo tė ri-shisni cdo lloj informacioni,programi, produkti, apo shėrbimesh tė pėrfituara nga ose npėrmjet Faqes.

4.Pėr shkak se ne nuk kontrollojmė sigurine e Internetit apo rrjeteve tė tjera tė cilat ju pėrdorni pėr tė patur akses nė Faqe ose tė komunikoni me ne, ne nuk mund tė jemi dhe nuk jemi pėrgjegjės pėr sigurinė e informacionit tė cilėt ju zgjodhėt tė komunikoni me 123 dhe Faqen gjatė kohės qė transmetohet. Pėrvec kėsaj, 123 nuk ėshtė pėr cfarėdolloj tė dhėnash tė humbura gjatė transmetimit.

5.Sjellja juaj nė faqen tonė
Faqja jonė ėshtė pronė private. Tė gjitha mardhėniet dhe veprimet nė kėtė faqe duhet te jenė tė ligjshme dhe duhet tė pėrputhen me kėto Kushte tė Pėrdorimit.

6. Tė krijosh njė llogari nė faqen tone
Nėse krijon njė llogari nė Faqen tonė, ju mund tė krijoni dhe tė menaxhoni vetėm 1 llogari pėr tė cilėn ju dhe vetėm ju jeni pėrgjegjės pėr tė menaxhuar. Llogaria juaj nuk ėshtė e transferueshme dhe nuk mund tė shitet, kombinuar ose nė tė kundėrt e ndarė me njė person tjetėr. Nėse ju shkelni ndonjė nga kėto kufizime, nė mund tė mbyllim llogarinė tuaj dhe, pa limitim, ju mundtė jeni pasojė e njė pezullimi tė krediteve promocionale aktuale apo te ardhshme
dhe cdo kuponi tė pa-tėrhequr. Nėse ne mbyllim njė llogari tuajėn, ju nuk mund tė ri-aplikoni apo bashkoheni nėn njė llogari tė re, pėrvecėse nėse ne ju ftojme formalisht.Nėse kryeni vjedhje apo fallcifikoni informacion nė lidhje me lidhjen ndaj pėrdorimit tuaj tė Faqes ose nė lidhje me llogarinėtuaj tė 123, llogaria juaj do tė mbyllet menjėherė dhe ne pėrmbajmė tė drejtėn pėr t'ju mbajtur ju pėrgjegjės pėr cdo apo tė gjitha dėmet qė ne vuajmė, pėr tė pėrndjekur veprime ligjore me autoritetet lokale dhe kombėtare pėrkatėse tė zbatimit tė ligjit dhe tė njoftojmė ISP-nė (Ofruesin e Shėrbimit Tuaj tė Internetit) pėr cdo lloj aktiviteti mashtrues qė lidhet me ju apo pėrdorimin tuaj tė Faqes.

7. Kushtet e shitjes
Kuponat qe ju terhiqni nepermjet faqes sone si mbajtes I nje llogarie 123 jane oferta promocionale te vecanta te cilat I perfitoni prej bizneseve pjesmarrese ne sherbimin tone. Kuponat leshohen per mallra, sherbime ose eksperienca te ofruara apo lehtesuara nga biznesi I identifikuar ne kupon. Vetem biznesi perkates eshte pergjegjes per ekzekutimin e kuponit. Biznesi ne fjale eshte leshuesi I kuponit dhe mban pergjegjesi te plote per mallrat apo sherbimet qe ju ofron si dhe per cdo demtim te shendetit apo veprim tjeter qe mund t’ju shkaktoje pakenaqesi, direct ose indirect, gjate te gjithe procesit apo nje pjese te tij, qe ka lidhje me procesin e ofrimit te sherbimit te kuponit te leshuar ose jo.Ju clironi 123 dhe punonjesit e tij(drejtues, agjente, partnere) nga c’do lloj pergjegjesie per problemet e dala gjate ekzekutimit te kuponit nga biznesi perkates.Duke marre nje kupon, ju pranoni termat e kesaj marrveshje si dhe termat e shitjes. Me marrjen, shikimin e versionit mobile, printimit, pranimit, perdorimit apo perpjekjes per perdorimin e nje kuponi, ju bini dakord me keto terma te shitjes, sidomos(“rregullat”) termat qe ndodhen ne kupon ne momentin qe e terhiqni ate(collectively, the “fine print” regardless of hoė labeled). Keto rregulla aplikohen ne te gjithe kuponat qe ne i bejme te vlefshme pervec rastit kur ne faqen e ofertes cilesohet ndryshe. Ne rastin e nje konflikti midis ketyre kushteve dhe atyre te shpallura ne faqen e ofertes, perparesi marrin keto te fundit(kushtet ne faqen e ofertes).123-shi eshte nje ofrues sherbimi per biznesin e identifikuar ne kupon dhe, biznesi ne fjale eshte ofruesi I vetem I kuponit.Kuponat kane dy vlera te ndara: (a) sasia e paguar dhe(b)vlera promocionale. “vlera promocionale” eshte vlera e shtuar mbi vleren e paguar. Keto te dyja, sasia e paguar si dhe vlera promocionale jane barras me “oferten e plote” te kuponit. Per shembull, ne se ju paguani 2000 L per nje kupon qe ju jep mallra ose sherbime qe kane vleren 5000 L tek biznesi ne fjale, vlera e plote e ofertes eshte 5000L, sasia e paguar eshte 2000 L(pagese kjo e cila ka vlere deri ne fund te afatit te ofertes) dhe vlera promocionale(ajo qe ju kurseni me kuponin) eshte 3000L(kjo e fundit ka vlere deri ne diten e skadimit te ofertes se shenuar ne faqen e ofertes)Ne se nje tregetar, biznes apo aktivitet refuzon te zbatoje kuponin, 123 do t’ju ktheje pas kerkeses suaj, sasine e plote te parave te paguara ne formen tuaj te pageses ose do ju kreditoje ne llogarine tuaj 123 me kredite te barabarta per blerje te ardheshme ne faqen e 123.Kreditet 123 nuk kane afat skadence. Ju duhet nje rimbursim apo keni ndonje pyetje? Dergoni nje e-mail ne [email protected] ose telefono ne 00355662030123(nje nr fix do ofrohet se shpejti) nga e hena ne te premte: 9.00-17.00.Kuponat nuk mund te terhiqen ne forme cash, pervec rasteve te parashikuara me ligj. Riprodhimi i paautorizuar, rishitja, modifikimi apo tregetimi i kuponave eshte i ndaluar.

8. Modifikimi i Kėsaj Marėveshje
Ne pėrmbajmė tė drejtėn nė cdo lloj kohe pėr tė ndėrprerė apo modifikuar cdo pjesė tė kėsaj Marėveshje sic e shohim tė nevojshme ose tė dėshiruar. Nėse bėjmė ndryshime tė cilat kanė ndikim material nė pėrdorimin tuaj tė faqes apo tė shėrbimeve tona, ne do t'ju njoftojme paraprakisht duke ju dėrguar njė e-mail nė adresėn e e-mailit qė ėshtė rregjistruar me llogarinė tuaj dhe/ose duke postuar njoftim mbi ndryshimin nė Faqe. Cdo ndryshim nė kėto Kushte tė Pėrdorimit do tė bėhet efektiv vetėm pas dėrgimit tė njė njoftimi nėpėrmjet e-mailit apo postimit pėrkatės nė faqen tone, me kusht qė, kėto ndryshime nuk do tė aplikohen pėr kuponet e blera para datės se vendosjes nė efekt tė kėtyre ndryshimeve. Kėto ndryshime do bėhen efektive direkt pėr pėrdorues tė rrinj tė Faqes tonė dhe pėr tė gjitha kuponet e blera pas vėnies nė fuqi tė ndryshimeve nė fjalė. Ju sygjerojmė qė tė vizitoni kushtettona tė pėrdorimit nga koha nė kohė qė tė siguroheni qė tė jeni tė informuar pėrreth njoftimeve apo ndryshimeve tė tilla ndaj Faqes.Pėrdorimi i faqes nga ana juaj pasi ne tė ndryshojmė kėto Kushte te Pėrdorimit, do konstatojė pranesė tė Kushteve tė Pėrdorimit tė modifikuara.

9. Mbrojtja e te dhėnave dhe Markat.
Gjithēka gjendet brėnda ose nė kėtė Faqe ėshtė pronė ekskluzive e 123 ose ėshtė duke u pėrdorur me leje. ĒDO KOPJIM, SHPERNDARJE,TRANSMETIM, POSTIM, LIDHJE, LIDHJE E THELLE, APO NDRYSHE MODIFIKIM I KESAJ FAQE INTERNETI APO KėDO NGA MIKROFAQET PA LEJEN ME SHKRIM TE 123 ESHTE E NDALUAR. Ēdo shkelje E kėsaj kėrkese mund tė rezultojė nė njė shkelje ndaj tė drejtave tė autorit, tė markės tregtare apo tė tjera tė drejta tė pronėsisė intelektuale qė mund t'ju nėnshtrojnė ju drejt dėnimeve civile dhe / ose penale.Kjo Faqe dhe ēdo Mikro-Faqe pėrmban material me tė drejta autori, markat tregtare dhe informacione tė tjera tė pronarit, duke pėrfshirė, por jo kufizuar nė, tekst, program, fotografi, video, grafika, muzikė dhe tinguj, dhe tė gjithė pėrmbajtjet e Faqes janė tė mbrojtura nga tė drejtat e autorit si njė kolektiv pune bazuar nė ligjet e shtetit Shqipėtar. 123 zotėron njė autorit nė pėrzgjedhjen, koordinimin, marveshjen dhe rritjen e pėrmbajtjeve tė tilla, si dhe nė pėrmbajtje origjinale tė saj.Ju nuk mund tė modifikoni, publikoni, transmetoni, merrni pjesė nė transferimin apo shitjen, krijimi i veprave tė rrjedhura,ose qė nė ndonjė mėnyrė shfrytėzojnė ēdo pėrmbajtje, nė tėrėsi ose pjesėrisht. Ju mund tė shkarkoni, printoni, dhe / ose tė pėrdorni material tė mbrojtur vetėm pėr pėrdorimin tuaj personal. Pėrveē kur shprehimisht thuhet ndryshe sipas ligjit pėr tė drejtėn e autorit, asnje lloj forme shfrytėzimi, kopjimi, rishpėrndarje, ritransmetimi, publikimi tregtar i materialeve shkarkuar pa lejen e 123 ose pronarit apo autorit nuk ėshtė e lejuar.Nėse, rishpėrndarja, kopjimi apo botimi i materialeve tė mbrojtura ėshtė i lejuar, ju do tė pranoni nė mėnyrė tė pavarur dhe / ose tė bini dakort pėr tė mos bėrė asnjė ndryshim nė ose fshirjen e njė atribuimi pėr autorin, legjenda, markė tregtare ose tė drejtat e autorit. Ju pranoni se ju nuk fitoni ndonjė tė drejtė pronėsie nga shkarkimi i materialit tė mbrojtur.Ju nuk do tė ngarkoni, postoni ose ndryshe tė vėni nė dispozicion nė kėtė Faqe ēfarėdolloj materiali i cili ėshtė i mbrojtur nga njė markė tregtare, tė drejtat e autorit apo tė drejtėn tė tjera pronėsie pa lejen e pronarit tė markės tregtare, drejtės sė autorit apo tė drejtes tjetėr tė pronarit. 123 nuk ka asnjė nevojė tė mbajtur pėrgjegjėsi pėr t'ju siguruar ju me tė dhėna,marka apo ndonjė gjė tjetėr qė mund t'ju ndihmojė ju nė pėrcaktimin nėse materiali nė fjalė ėshtė i mbrojutur. Ju do tė jenė vetėm pėrgjegjės pėr ēdo dėm qė rezulton nga ēdo shkelje te drejtat e autorit, markat tregtare, tė drejtat e pronėsisė ose ndonjė tė keqe tjetėr qė rezulton nga paraqitja e njė tė tille. Duke dėrguar materiale tė ēdo fushė publike tė kėsaj Faqeje,ju garantoni se pronari i materialit i ka dhėnė shprehimisht 123 tė drejtė pa kushte, tė pėrhershme, tė drejtė tė parevokueshme, jo-ekskluzive dhe leje pėr tė pėrdorur, riprodhuar, modifikuar, pėrshtatur, publikuar, pėrkthyer dhe shpėrndarė materiale tė tilla (nė tėrėsi ose pjesėrisht) nė mbarė botėn dhe / ose pėr ti pėrfshirė atė nė vepra tė tjera nė ndonjė formė tė ndryshme si media apo teknologji tė njohuar tani, ose tė zhvilluara nė tekstin e mėtejmė pėr afat tė plotė tė ēdo autori qė mund tė ekzistojnė nė njė material tė tillė. Ju gjithashtu i jepni leje ēdo pėrdoruesi tjetėr nė fund pėr tė hyrė, pėr tė parė dyqananin apo riprodhimin e materialit pėr pėrdorim personal tė pėrdoruesit tė fundit. Ju gjithashtu i jepni 123 tė drejtėn pėr tė redaktuar, kopjuar, publikuar dhe shpėrndarė ēdo material qė ju bėni nė dispozicion nė kėtė Faqe.Ne rezervojmė gjithashtu tė drejtėn pėr tė ndryshuar apo ndėrprerė cdo lloj aspekti tė shėrbimeve tė Faqes, duke pėrfshirė, por jo limituar kėrkesa pėr akses ose pėrdorim.

10.Disclaimer of Warranty
JU BINI SHPREHIMISHT DAKORT Qė PėRDORIMI I KėSAJ FAQEJE ėSHTė Nė RISKUN TUAJ VETJAK. AS 123, AS FILIALET E SAJ DHE ASNJE NGA PUNONJėSIT E SAJ PėRKATėS, AGJENTėT, SHITėSIT, OFRUES Tė DHėNASH APO LICENSIMESH Tė PALėS Sė TRETė, APO ASNJė NGA OFICERėT E TYRė, DREJTORėT, PUNONJėSIT APO AGJENTė, NUK MUND Tė GARANTOJNė Qė PėRDORIMI I FAQES DO Tė JETė I PA-NDėRPRERė APO PA GABIME;PO ASHTU NUK OFROJNė GARANCI PėR (I) REZULTATET Qė MUND Tė PėRFITOHEN NGA PėRDORIMI I KėSAJ FAQEJE, OSE (II) SAKTESIA, QENDRUESHMERIA APO Tė DHėNAT E CDO INFORMACIONI, SHėRBIME APO KUPONE Tė OFRUARA NPėRMJET KESAJ FAQEJE.

11. 123 nė disa raste ju lejon ju dhe pėrdoruesit e tjerė nė fund tė pėrdorin Faqen pėr tė shprehur opinionet dhe tė komunikojnė pėrmes forumeve, borde buletini, grupet e diskutimit, chat dhoma apo objekte tė tjera tė komunikimit qė mund tė ofrohen nė ose pėrmes Faqes kohė pas kohe (kolektivisht "komuniteteve"). 123 do tė ketė tė drejtė, por jo detyrimin, pėr tė monitoruar pėrmbajtjen brenda Komunitetit nė ēdo kohė, pėr ēfarėdolloj arsye, pėrfshirė edhe pėr tė pėrcaktuar pajtueshmėrinė me kėtė Marrėveshje dhe ēdo rregull operativ tė pėrcaktuar nga 123, si dhe pėr tė plotėsuar ēdo ligj tė zbatueshėm, rregullore ose kėrkesė tė autorizuar tė qeverisė. Pa kufizuar sa mė sipėr, 123 do tė ketė tė drejtė, por jo detyrimin, pėr tė hequr ēfarėdolloj materiali nga komunitetet qė 123, sipas gjykimit tė saj, mendon tė jetė nė kundėrshtim me kėtė Marrėveshje ose ndryshe i padėshirueshėm.Tė gjitha mendimet, kėshillat, vlerėsimet, diskutimet, komentet, dhe / ose mesazhe tė tjera apo Komente tė ēdo lloji tė bėra nga ju apo ēdo pėrdorues tjetėr tė fundėm tė Komuniteteve (kolektivisht, "Pasqyrat"), janė ato tė autorit/rėve pėrkatės ose distributorit/rėve dhe jo 123.

12. Faqet e te Tjerėve
Faqja pėrmban lidhje drejt faqeve tė internetit tė menaxhuara nga palė tė tjera.Kėto lidhje janė tė ofruara vetėm si njė lehtėsi pėr ju dhe jo sepse ne cilesojme apo kemi nje opinion ne lidhje me pėrmbajtjen nė faqe te tilla. Ne shprehimisht mohojmė pėrfaqėsime lidhur me pėrmbajtjen ose saktėsinė e materialeve nė kėto faqe interneti apo praktikat e privatėsisė tė ofruara prej tyre. Nėse ju vendosni tė hyni nė kėto faqe interneti tė menaxhuara nga palė tė treta, ju e bėni kėtė nė rrezikun tuaj.

13. Ju kuptoni dhe jeni dakord qė tė gjitha deklaratat janė publike dhe jo private. Ēdo person tjetėr (qofshin apo jo njė pėrdorues tė shėrbimeve te 123) mund tė lexojnė deklaratat tuaja pa dijeninė tuaj. Ju lutem mos pėrfshini ndonjė Informacion Personal (siē pėrcaktohet nė Deklaratėn tonė tė privatėsisė), nė deklaratat tuaja. 123 nuk kontrollon apo miraton ndonjė deklaratė tė gjėndur nė cfarėdolloj pjese tė Komuniteteve, dhe ne veēanti hedh poshtė ēdo pėrgjegjėsi nė lidhje me deklaratat dhe Komunitetet dhe gjithashtu veprimet qė rrjedhin nga pjesėmarrja juaj nė ēdo hapėsirė tė komuniteteve,duke pėrfshirė ēdo pėrmbajtje tė papranueshme. Cfarėdo nga dhe tė gjitha deklaratat qė ju postoni nė faqen tonė nuk janė konfidenciale.

14. Licensim i tė dhėnave
Nėpėrmjet postimit tė deklaratave apo informacione tė tjera nė ose nėpėrmjet komuniteteve, ju i jepni 123 njė tė drejtė pa kushte, tė pėrhershme, tė pakthyeshme, license jo-ekskluzive pėr tė pėrdorur, riprodhuar, modifikuar, publikuar, ndryshuar, pėrkthyer, shpėrndarė, tė performuar, dhe duke shfaqur Deklaratat mė vete ose si pjesė e veprave tė tjera nė ēfarėdoloj forme, media, apo teknologji tė njohura nga tani e tutje tė zhvilluara pa kufizime territoriale apo kohore, dhe pėr tė nėn-licensuar palė tė shumta tė nėn-licensuarisht. Licenca juaj e ndonjė deklaratė apo informacion i paraqitur mė lart shtrihet pėr pėrdorime pėr promovime, reklama, hulumtime tė tregut apo tė qėllimesh tė tjera tė ligjshme, pa kufizim.

15. Dėmshpėrblim / Clirim.
Ju pranoni tė mbroni, dėmshpėrbleni dhe tė mbani 123 tė padėmtuar, degėt e saj, filialet e saj pėrkatėse dhe drejtorėt respektive,zyrtarėt, punonjėsit dhe agjentėt nga dhe kundėr tė gjitha pretendimet apo shpenzimet, duke pėrfshirė pagesat e avokatėve,qė rrjedhin nga ose nė lidhje me ndonjė produkt ose shėrbim blerė nga ju nė lidhje me faqen apo ndonjė pėrdorim tė Faqes nė shkelje tė kėtyre Kushteve.Ju jeni vetė pėrgjegjės pėr ndėrveprime me tregtarėt dhe pėrdoruesit e tjerė tė faqes. Nė masėn e lejuar sipas ligjeve nė fuqi,ju kėtu e clironi 123 nga ēdo dhe tė gjitha pretendimet ose detyrimet nė lidhje me ēdo produkt apo shėrbim tė ofruar nga tregėtarėt,ēdo veprim ose mosveprim nga tregtarėt, duke pėrfshirė edhe dėshtimin e tregėtarit pėr tu pėrputhur me ligjin nė fuqi dhe / ose dėshtimi pėr t'ju pėrmbajtur kushteve te 123, dhe ēdo sjellje apo fjalim, qoftė online apo offline, tė ēdo pėrdoruesi tjetėr.

16. Ndėrprerja.
123 mund tė pėrfundojė kėto Kushte tė Pėrdorimit nė ēdo kohė. Pa kufizuar sa mė sipėr, 123 do tė kenė tė drejtė qė menjėherė tė ndėrpresė apo pezullojė ndonjė nga fjalėkalimet tuaja apo llogari nė rast se 123 konsideron, sipas gjykimit tė saj, ēdo pikė tė sjelljes tuaj tė jetė e papranueshme, ose nė rast se ju shkelni kėtė marrėveshje. Pavarėsisht nga mė lart, kėto Kushtet tė Pėrdorimit do ti mbijetojė pėrfundimit tė kėsaj Marrėveshjeje.

17. Zgjedhja e ligjit.
Ēdo mosmarrėveshje qė lind nga ose nė lidhje me kėto Kushtet tė Perdorimit dhe / ose ēdo pėrdorim nga ju i Faqes apo shėrbimeve tė 123, do tė qeveriset nga ligjet e brendshme tė shtetit Shqipėtar.

18. Dhėnia e informacioneve shpjeguese shtesė.
Asnjė dokument i heqjes dorė nga ju apo 123 tė ndonjė shkelje ose dėshtimi pėr tė ushtruar ēdo tė drejtė tė lejuar sipas kėsaj Marrėveshjeje ėshtė njė clirim nga ēfarėdo shkelje e paraprire ose e mėvonshme, ose aktuale, terheqje apo konfiskimin e tė drejtave tė ngjashme nė tė ardhmen nė bazė tė Marrėveshjes tonė. Nese nje seksion i pėrdorur kėtu cilėsohet i pafuqishem nga nje gjykate apo institucion iriduksional i vlefshem, pavlefshmėria e tillė nuk do tė ndikojė nė ekzekutimin e ndonjė dispozitė tjetėr tė pėrfshirė nė kėtė Marrėveshje, dhe pjesė tė mbetura tė Marrėveshjes tonė do tė vazhdojė tė jenė nė fuqidhe efekt tė plotė.

123 ėshtė vendosur nė Tirane, Rruga Sami Frasheri P. 20/10, Kati 8-te